آیا با ورزش ترامپولین آشنا هستید؟

آیا با ورزش ترامپولین آشنا هستید؟

ترامپولین یکی از رشته های ورزشی ژیمناستیک است. ترامپولین بهترین ورزش و تحرکی است که برای سلامت اختراع شده است این ورزش نه تنها موجب تناسب اندام و کاهش وزن می شود بلکه موجب تقویت سیستم لنفاوی و سم زدایی از بدن می شود غدد لنفاوی بدن فاقد عضله جهت فعالیت و سم زدایی است و فقط به واسطه تحریک و فعالیت عمل سم زدایی را انجام می دهد.
پرش ، ورزش بسیار خوبی برای کاهش وزن است پریدن به طور منظم مانند دویدن ، دوچرخه سواری یا شنا باعث سوزاندن کالری در بدن می شود از طریق پرش ؛ سیستم لنفاوی تحریک می شود بدین ترتیب در حین ورزش ضایعات اسیدی و سمومی که در نتیجه عدم تحریک سوخت و ساز بدن بوجود آمده اند خیلی ساده تر از بدن دفع می شوند.
پرش ریتمیک ، عضلات بزرگ را بکار می اندازد تنفس و جریان خون را افزایش داده و ریتم قلب را تنظیم می کند که این مسئله باعث تسریع گردش خون شده و اکسیژن و مواد غذایی که به سلول ها می روند را افزایش داده ، سطح انرژی بدن را بالا برده و باعث شادابی شما می شود.
حرکات پرشی و جهشی ضربان قلب و در نتیجه ریتم تنفس را بالا می برند این تمرین باعث پمپاژ خون شده و می توانید مطمئن شوید که سلول ها تمام اکسیژن مورد نیاز شان را برای رسیدن به بهترین میزان سلامت دریافت می کنند.
انجام ورزش هایی با شدت متوسط به مدت 150دقیقه در هفته برای سلامت سیستم قلب و عروق خوب است . استفاده از ترامپولین تمرین بسیار عالی برای آنهایی است که مستعد ابتلا به بیماری قلبی و عروقی هستند.
تعداد افرادی که ذاتا تعادل و هماهنگی بدنی بسیار خوبی دارند زیاد نیست و برای رسیدن به تعادل کامل باید
میزان متعادلی از سلامت و تناسب اندام را داشته باشیم .پریدن روی ترامپولین یکی از راه های تقویت عضلات جهت حفظ تعادل و هماهنگی بهتر بدن است. پریدن روی ترامپولین ، بدن را در وضعیت های گوناگون قرار می دهد و بدن مجبور می شود با هر فرود روی ترامپولین خودش را تطبیق دهد با تمرین ، هماهنگی بیشتری با هر حرکت بدنتان بر اساس فرود هایی که روی ترامپولین دارید پیدا خواهید کرد و در نتیجه می توانید به تعادل و هماهنگی بیشتر و بهتری برسید.
*نکته*
اگر جزو افرادی هستید که از ورزش های تکراری خوشتان نمی آید ترامپولین را دوست خواهید داشت چون بسیار مفرح و متنوع است. شما می توانید از ترامپولین بهره ببرید تا زودتر به نتیجه برسید بهتر از همه این که هم ورزش میکنیم و هم تفریح.
پرش پی در پی و منظم در درمان بسیاری از بیماری های کلیدی از جمله شایع ترین آنها که سنگ کلیه می باشد بسیار موثر است به گونه ای که پزشکان آن را به بیماران خود توصیه می کنند همچنین باعث رفع لخته های خون ناشی از استرس های روزانه و کاهش غلظت خون می شود . با توجه به تحرک و فعالیت انجام شده، اندورفین و سروتونین ترشح شده در بدن منجر به نشاط و شادابی و در نتیجه کاهش علایم افسردگی می شود.
پرش بر روی ترامپولین موجب سلامت و سرزندگی در زندگی روزمره خواهد شد این ورزش به صورت غیر مستقیم بر روی زندگی شما تاثیر می گذارد و باعث بهبودی و احساس شادی در زندگی شما می شود.
در عین تثبیت سطح سلامتی و تندرستی در بدن شما باعث بهبود کیفیت خواب ، عادات غذایی و عملکرد سیستم گوارش شما شده و با افزایش میزان ترشح هورمون سروتونین و دوپامین در مغز احساس رضایت و نشاط را برای شما به ارمغان می آورد.
شما می توانید هر یک از حرکات ترامپولین را که دوست دارید به راحتی یاد بگیرید اما نگرانی هایی در رابطه با بحث امنیت در هنگام استفاده از آن وجود دارد. آموزش حرکات ترامپولین به صورت مرحله به مرحله است از آسان ترین حرکت تا پشتک زدن را می توانید یاد بگیرید برای جلوگیری از آسیب های ناشی و روش استفاده و انجام درست از این حرکات برای اولین بار پیشنهاد می شود تا یک مربی واجد الشرایط حضور داشته باشد.
لازم به ذکر است که استفاده از ترامپولین برای افراد بالای 45سال بسته به توان جسمی آنان با احتیاط توصیه می شود و در صورت وجود بیماری های خاص در افراد بهتر است که در مورد اندازه استفاده از ترامپولین با پزشک مورد نظرتان مشورت داشته باشند.
سم زدایی
سم زدایی بدن یکی از ارکان مهم در بهداشت و سلامت بدن می باشد.
در سم زدایی دو عامل مهم نقش دارند. سیستم لنفاوی بدن انسان و فعالیت فیزیکی وی ، سیستم لنفاوی انسان به خوبی از پس وظایف خود بر خواهد آمد اگر انسان به صورت آگاهانه فعالیت فیزیکی مناسب ( ورزش ملایم نه سنگین) تغذیه مناسب و خواب کافی را داشته باشد با انجام این سه فاکتور مهم شما قادر خواهید بود که پیشرفت فیزیکی و سلامت خود را مشاهده نمایید در این میان ترامپولین به تنهایی قادر است که فعالیت لازم را برای سلامت شما مهیا نماید.
با تمرین های منظم این ورزش نه تنها می توانید گردش خون ماهیچه های بدن و ساختار اسکلت بدن خود را بهبود دهید بلکه قادر خواهید بود تا سیستم لنفاوی و قدرت دفاعی بدن خود افزایش را دهید. در نتیجه بدنی سالم خواهید داشت که توان دفع مواد مضر خود را داشته باشد.

گردآوری : فرشته هنری ملک آباد

طراحی سایت

Powered by keepvid themefull earn money