آیا نوشیدنی های گاز دار بر روی سلامت استخوان در زنان تاثیر می گذارد؟

تاثیر نوشیدنی های گازدار برروی سلامت استخوان ها

آیا نوشیدنی های گاز دار بر روی سلامت استخوان در زنان تاثیر می گذارد؟

مطالعات اخیر ارتباطی بین مصرف روزانه دو عدد نوشیدنی و خطر افزایش شکستگی لگن در زنان یائسه نشان داده است. از آنجا که مطالعات نویسندگان نمی تواند علت آن را اثبات کند آن ها خواستار تحقیقات بیشتری هستند.
آیا سودا بر سلامت استخوان تأثیر می گذارد؟
استئوآرتریت که با استخوان های ضعیف و شکننده به تدریج مشخص می شود، بیشتر در بزرگسالان مسن تاثیر می گذارد. بنابراین با افزایش سن در جمعیت غربی، شیوع پوکی استخوان به صورت پلکانی افزایش می یابد.
این شرایط حدود ۲۰۰ میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است. با کاهش تراکم مواد معدنی استخوان یک فرد، خطر شکستگی افزایش می یابد.
در حقیقت، طبق گفته نویسندگان در جدیدترین مقاله مطالعاتی، در سطح جهان در هر ۳ ثانیه یک شکستگی ناشی از پوکی استخوان رخ می دهد.
گرچه برخی از عوامل اصلی ابتلا به پوکی استخوان از جمله سن و جنس، غیر قابل تغییر است، برخی از عادات سبک زندگی نیز در این روند نقش دارند.
به عنوان مثال، مصرف دخانیات خطر شکستگی ناشی از پوکی استخوان را افزایش می دهد. همچنین محققان عقیده دارند که در جذب کلسیم تغذیه نیز می تواند نقش داشته باشد.
محققان در مطالعات اخیر همچنین به تاثیر مصرف نوشابه در سلامت استخوان ها نیز پرداخته اند.
چرا سودا؟
محققان در مطالعات گذشته ارتباطی بین مصرف نوشابه و کاهش تراکم مواد معدنی استخوان در دختران و نوجوان مشاهده کرده اند.
با این حال، مطالعات دیگر که به طور خاص به دنبال ارتباط بین سودا و پوکی استخوان بودند، ارتباط معنی داری را مشخص نکرده اند.
در مطالعه ای ارتباط بین مصرف نوشابه و پوکی استخوان مشاهده شده است، اما در رابطه با سایر سدیم ها اثر یکسانی مشاهده نشده است.
به دلیل این اختلافات، نویسندگان جدیدترین مقاله برای بررسی ارتباط بین نوشابه ها و تراکم مواد معدنی استخوان در ستون فقرات و لگن را مطالعه کرده اند. آنها همچنین به دنبال رابطه بین مصرف سودا و خطر شکستگی لگن در طی دوره پیگیری ۱۶ ساله بودند.
برای تحقیق، دانشمندان اطلاعاتی را از تحقیقات بر روی بهداشت زنان گرفتند که یک مطالعه ملی می باشد و شامل ۱۶۱۸۰۸ زن یائسه است. برای تجزیه و تحلیل جدید، محققان از اطلاعات ۷۲۳۴۲ نفر از این شرکت کنندگان استفاده کردند.
در این مطالعه، شرکت کنندگان اطلاعات مفصلی درباره سلامت و داده های پرسشنامه ارائه دادند که در آن عوامل زندگی از جمله رژیم غذایی بیان شده است. نکته مهم این که، این پرسشنامه رژیم غذایی شامل سوالاتی درباره مصرف نوشیدنی های بدون کافئین و کافئین دار بود.
دانشمندان در طی تجزیه و تحلیل خود طیف وسیعی از متغیرها را با پتانسیل تاثیرگذاری بر نتایج شامل سن، قومیت، سطح تحصیلات، درآمد خانواده، شاخص توده بدنی(BMI)، استفاده از هورمون درمانی و قرص های ضد بارداری و مصرف کافئین را در نظر گرفتند.
همانطور که انتظار می رفت، آنها بین مصرف نوشابه و آسیب ناشی از پوکی استخوان رابطه ای مشاهده کردند.
نویسندگان می نویسند: به طور کلی مصرف نوشابه، خطر ابتلا به شکستگی لگن را در خانم هایی که به طور متوسط ۱۴ وعده یا بیشتر در هفته نوشابه مصرف می کنند در مقایسه با کسانی که اصلاً مصرف نمی کنند، نشان داد.
محققان توضیح می دهند که این ارتباط فقط از نظر آماری برای نوشابه های بدون کافئین که باعث افزایش ۳۲ درصدی خطر می شود، وجود دارد. اگر چه این الگو برای نوشابه های کافئین دار مشابه بود، اما به جمعیت آماری نرسید.
نویسندگان این مطاالعه تصریح کردند که ارتباط قابل ملاحظه زمانی مشاهده شد که زنانی را که حداقل دوبار در روز نوشابه می نوشیدند با زنانی که اصلاً نوشابه نمی نوشیدند، مقایسه کردند.
همچنین شایان ذکر است که دانشمندان هیچ ارتباطی بین مصرف سودا و تراکم مواد معدنی استخوان مشاهده نکردند.
همانطور که در بالا ذکر شد، تحقیقات قبلی که به دنبال ارتباط بین مصرف سودا و پوکی استخوان بودند، نتایج متناقضی به همراه داشت. اگر چه در این مطالعه از یک نمونه بزرگ، اطلاعات دقیق و یک دوره پیگیری طولانی استفاده شد، اما نمی توانیم نتایج آن را قطعی در نظر بگیریم، اطلاعات متناقض زیادی وجود دارد.
محدودیت های خاصی نیز برای مطالعه وجود دارد. به عنوان مثال همانطور که محققان خاطر نشان کردند، شرکت کنندگان فقط در اوایل مطالعه میزان نوشیدن سودا را گزارش کردند. عادت های غذایی افراد با گذشت زمان می تواند به میزان قابل توجهی تغییر کند و تیم نمی تواند این مسئله را به عهده بگیرد.
همچنین اگر چه محققان طیف وسیعی از عوامل را کنترل می کردند، همیشه این احتمال وجود دارد که یک عامل غیر قابل اندازه گیری در این ارتباط نقش داشته باشد.
محققان می گویند هنگامی که ما به مطالعات مربوط به سایر گروه های سنی و همچنین مطالعاتی که در مورد زنان و مردان انجام شده است نگاه می کنیم، به نظر می رسد که مصرف سودا به طور کلی ممکن است سلامت استخوان ها را به نوعی تحت تاثیر قرار دهد.
نویسندگان این مطالعه معتقدند که این ممکن است به این دلیل باشد که قندهای اضافه شده تأثیر منفی بر تعادل کلسیم دارند.
از آنجا که پوکی استخوان رو به افزایش است، تحقیقات در مورد عوامل خطر غذایی از هر زمان دیگری اهمیت بیشتری دارد.

مترجم : مریم محقق مشهدی
منبع : www.medicalnewstoday.com

برای مشاهده و دانلود نسخه کامل ماهنامه کلیک کنید.

طراحی سایت

Powered by keepvid themefull earn money