رفع بوی بد بدن با راهکارهای طب سنتی

رفع بوی بد بدن با راهکارهای طب سنتی

رفع بوی بد بدن با راهکارهای طب سنتی

از جمله خصوصیات فطری انسان ها، تمایل به زیبایی و نظافت و تمیزی است که هر انسانی را برای حفظ نظافت بدن خود و رفع عوامل نازیبا به تلاش وا میدارد. اجتماعی بودن انسان نیز او را بر آن میدارد که در حفظ ظاهر خود کوشا باشد و عواملی که او را از دید جامعه طرد میکند، از خود دور سازد.

بوی بد عرق می تواند برای همه افراد موضوعی آزاردهنده و خجالت آور باشد. این موضوع ضمن ایجاد اختلال در روابط اجتماعی برای شخص، آنها را مجبور به صرف هزینه های زیادی برای رفع بوی بد عرق و خوشبو کردن خود می سازد.

تعریق زیاد بدن و بوی بد عرق، از آزار دهندهترین پدیده های فیزیولوژیک بدن آدمی است که بسیاری از افراد را گرفتار کرده، ضمن ایجاد اختلال در روابط اجتماعی، آنها را به صرف هزینه های زیادی بابت رفع بوی بد عرق و خوشبو کردن خود وادار میسازد.

رفع بوی عرق با سرکه سیب
سرکه سیب علاوه بر خاصیت لاغر کنندگی به عنوان مایعی در از بین بردن بوی عرق هم موثر است. برای استفاده بهتر است ابتدا محدوده زیر بغل را تمیز کرده و بعد پنبه ای آغشته به سرکه سیب را به محل بمالید و اجازه دهید خود به خود جذب شده و خشک شود .

سرکه سیب سبب از بین بردن باکتری های آن محدوده شده و همین طور نوعی خاصیت خشکی می بخشد که نه تنها عرق کردن به مراتب کمتر می شود بلکه بوی بد آن تا حد چشمگیری از بین می رود.

نعناع روشی طبیعی برای رفع بوی عرق
برای رفع بدبویی و کم کردن ترشح غدد عرق از دم کرده نعناع جهت شستشوی پوست بدن استفاده کنید تا باعث خوشبو شدن بدن شود .
برای رفع بوی عرق بدن قبل از خواب آبلیمو مصرف کنید قبل از اینکه به رختخواب بروید محلی که بیشتر عرق می کند را با آبلیمو مرطوب کنید.

مصرف گوجه فرنگی برای رفع بوی عرق بدن
مصرف گوجه فرنگی به صورت خوراکی می تواند نقش مثبتی در از بین بردن بوی بد عرق داشته باشد اما برای نتیجه بهتر باید محل تعریق را با گوجه فرنگی مرطوب کنید و بعد از مدت ۱۵ دقیقه آن را آبکشی کنید.

گاهی اوقات کشمکش های عصبی باعث افزایش تعرق و افزایش بوی عرق بدن می شود. در این هنگام نوشیدن چای سبز موجب آرامش و رفع عرق می شود. یک قاشق چایخوری چای سبز خشک یا ۲ عدد چای کیسه ای را در یک فنجان آب بریزید و بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه خیس بخورد و در طول روز آن را بنوشید.

تاثیر گل رس در میزان تعریق بدن

استفاده از حمام گل رس برای رفع عرق بسیار موثر است برای این کار لازم است مقداری آب در خاک رس پودر شده ریخته شده و با آن قسمت های عرق کرده خود را شست و شو دهند. پس از یک هفته خواهید دید از میزان تعرق بالاتنه کاسته می شود و به مرور از شر بوی بد عرق راحت می شوید.

برای رفع بوی عرق بدن با سدر بدنتان را ماساژ دهید

سدر می تواند مقاومت بدن را در برابر گرما و افزایش دمای هوا بیشتر کند. با ماساژ خمیری که طرز تهیه آن را برایتان خواهیم گفت می توانید کمک زیادی به افزایش مقاومت پوست بدن به ویژه در ناحیه کف پا، دست ها و زیربغل در برابر گرمای هوا کنید.

برگ مورد
پاشیدن پودر برگ تازه خشک شده گیاه مورد با شستشوی پوست با آب دمکرده غلیظ. برگ مورد به علت دارا بودن خاصیت قابض غدد عرق بودن، تعریق زیاد پوست را کنترل نموده و اسانس معطر آن باعث خوشبویی بدن میشود.

برگ شیرین بیان
دمکرده غلیظ برگ تازه شیرین بیان (حدود ۵۰ گرم در یک لیتر آب جوش که به مدت ۱۵ دقیقه دم کشیده باشد) را جهت شستشوی موضع عرق روزی ۳-۲ بار استفاده نمایید تا از بوی بد عرق، رهایی یابید.

برگ حنا
پودر برگ حنا به تنهایی یا همراه با پودر برگ سدر یا جوش شیرین، با اثر خنک کنندگی پوست و کم کردن فعالیت غدد عرق، به رفع بدبویی پوست کمک میکند. میتوان حنا را با جوشانده سماق یا سرکه خمیر کرده و به موضع عرق مالیده و نیم ساعت بعد با آبغوره یا سرکه رقیق شده، موضع را شستشو داد.

مریم گلی
از این گیاه میتوان به صورت جوشانده و همراه با گل ختمی و زوفا، شربت خوراکی تهیه کرد و روزی ۲ مرتبه میل نمود تا در کاهش تعریق بدن اثر گذارد. همچنین پاشیدن پودر آن زیر بغل یا داخل کفش یا شستشوی موضع عرق با دمکرده غلیظ آن، در رفع بدبویی و خوشبو نمودن پوست مؤثر است.

با رعایت این نکات بوی عرق نمی گیرید:

– در هوای گرم از لباس های نخی و نسبتا آزاد برای کاهش تعریق بدن استفاده کنید زیرا لباس های نخی اجازه می دهند که پوست شما به تنفس ادامه دهد.
– برای رفع بوی بدن و زیر بغل استحمام روزانه با یک صابون ملایم بسیار مفید است.
– از اقدامات مفید برای کاهش بوی بد عرق تعویض سریع لباس های زیر به عرق آلوده است .
– یکی از دلایل عمده در پیدایش بوی بد عرق این است که به میزان کافی و درست حمام نمی کنیم. بنابراین لازم است برای رفع بوی بد عرق بدن خود را مرتب با صابون یا شامپو بشوئید.
– بعد از شستشوی بدن با آب و صابون و خشک کردن کامل بدن، بلافاصله از ترکیبات ضد عرق برای زیر بغل خود استفاده کنید .
– حتما بدن خود را مرتب خشک کنید زیرا باکتری ها به سختی در مناطق خشک بدن زنده می مانند .
– سیگار نکشید زیرا مصرف سیگار علاوه بر بدبو کردن دهان، موجب بدبو شدن عرق نیز می شود .

مشاهده مقاله در فایلpdf

گردآوری : دکتر سید روح اله حسینی

طراحی سایت

Powered by keepvid themefull earn money