نگرش های مثبت و پویا در دانش آموزان و شروع ماه مهر

نگرش های مثبت و پویا در دانش آموزان و شروع ماه مهر

بازهم با پایان یافتن فصل تابستان بوی مهر در شهرها و کوچه های کشورمان پیچیده است. و باز هم مدارس چشم به در دوخته اند و به انتظار نشسته اند تا سال تحصیلی جدید را همراه با دانش آموزان آغاز کنند. با آغاز سال تحصیلی در اول مهر، میلیون ها دانش آموز به شوق آموختن، روانه مدرسه می شوند. همه ساله با شروع ماه مهر کوچه ها و خیابان ها رنگ و بوی دیگری پیدا می کنند و شور و شوق دانش آموزان جلوه زیبایی به جامعه می بخشد.
روزهای آغازین مدرسه از جهات مختلف دارای اهمیت است. ایجاد نگرش های مثبت و پویا در دانش آموزان، تقویت انگیزه تلاش و تحصیل، کاهش دغدغه، اضطراب و تردید و زدودن هرگونه آثار بدبینی نسبت به درس و مدرسه و کلاس و معلم، و سرانجام آشنایی با شخصیت و دیدگاه های دانش آموزان می تواند در روزهای اول مدرسه صورت پذیرد.
کیفیت نظام آموزشی، ارتباط مستقیمی با امکانات مدارس و محیط دارد؛ به عبارتی، وجود فضا و زمان مناسب و کافی، اولین نیاز در یادگیری است. نظام آموزش و پرورش مناسب، یکی از پایه های پیشرفت در جوامع امروزی است. سرمایه گذاری در جهت ارتقای سطح کمّی و کیفی آموزش، هرچند بازده فوری ندارد، امّا قدم اول برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه است. بنابراین یکی از مهم ترین مسائلی که باید به آن پرداخته شود ایجاد محیط آموزشی مناسب در مدارس کشور است.
باید تلاش کنیم دانش‌آموزان سال تحصیلی را درست آغاز کنند در غیر این صورت ممکن است تا پایان سال تحصیلی تاثیر منفی در یادگیری دانش آموز داشته باشد.
شروع فصل درس و کلاس در اول مهرماه مهمترین بخش از سال تحصلی جدید برای کودکان و نوجوانان به شمار می‌آید و رعایت نکات مهم و ضروری در موضوعات مختلف از جانب دانش‌آموزان، والدین و اولیای مدرسه برای داشتن سالی پربار و سرشار از علم آموزی ضرورتی است که اگر طبق اصول سلامت محور پیش رود می‌تواند در تربیت نسل پویا برای آینده کشور نقش مهم و انکارناپذیری را ایفا کند.

گردآوری : دکتر فرهاد رجب پور صنعتی

طراحی سایت

Powered by keepvid themefull earn money