هر آنچه که باید درباره لمینت ها بدانیم

هر آنچه که باید درباره لمینت ها بدانیم

هر آنچه که باید درباره لمینت ها بدانیم

لمینت یا روکش های دندانی پوسته های نازک و به رنگ دندان هستند که به سطح جلوی دندان ها متصل می شوند و ظاهر دندان را بهبود می بخشند. آنها غالباً از جنس پرسلن یا کامپوزیت رزین ساخته شده اند و به طور دائم به دندان های شما متصل می شوند.
بعضی از افراد ممکن است در مورد دندان شکسته یا تراشیده شده فقط یک لمینت دریافت کنند، اما بسیاری از آنها بین شش تا هشت لمینت دریافت می کنند تا یک لبخند یکنواخت و متقارن ایجاد کنند. هشت دندان جلوی بالا متداول ترین دندان ها برای لمینت هستند.
انواع مختلف روکش ها (لمینت ها)
روکش های دندانی معمولاً از پرسلن ساخته می شوند. استفاده از روکش های دندانپزشکی سنتی نسبت به روش های جایگزین جدید که گاهی ” روکش های بدون آمادگی” نامیده می شوند، نیاز به کارهای مقدماتی بیشتری دارد.
استفاده از روکش های سنتی دندان معمولاً باعث تخریب ساختار دندان می شود و بعضی اوقات نیاز است بعضی از دندان ها تا زیر مینای دندان خارج شوند. این امر امکان قرارگیری مناسب را فراهم می کند، اما این روش نیز غیرقابل برگشت است و می تواند دردناک باشد و اغلب نیاز به بی حسی موضعی دارد.
از طرف دیگر، لمینت های بدون آمادگی ممکن است نیاز به مقداری آماده سازی دندان یا تغییر شکل آن ها داشته باشند، اما این تغییرات حداقل هستند. به جای از بین بردن لایه های دندان، روکش های بدون آمادگی فقط روی مینای دندان تأثیر می گذارند. در بسیاری از موارد، لمینت های بدون آمادگی نیازی به بی حسی موضعی ندارند.
لمینت ها مانند کاشت دندان یا ایمپلنت ها نیستند، لمینت ها سطح جلوی دندان را می پوشانند. از طرف دیگر ایمپلنت ها کل دندان را جایگزین می کنند.
تاج ها همچنین کل دندان را محصور می کنند، در حالی که روکش ها فقط سطح جلوی دندان را می پوشانند.
مزایای لمینت دندان چیست؟
بزرگترین فواید لمینت ها بهبود ظاهر دندان های شماست، به شما لبخند روشن تر و یکدست تری می بخشد.
روکش های دندان اغلب برای درمان موارد زیر استفاده می شوند:
– دندان های شکسته یا خرد شده
– تغییر رنگ شدید یا رنگ ناهموار که با جرم گیری قابل رفع نیست.
– شکاف در دندان
– دندان های کوچکتر از متوسط
– دندان های بد شکل یا غیرمعمول
چگونه برای عمل خود آماده شوید؟
قبل از اینکه روکش های دندان هایتان را دریافت کنید، با دندانپزشک خود صحبت های اولیه راجع به اینکه کدام نوع لمینت برای شما مناسب است و تعداد لمینت هایی که می خواهید قرار دهید، صحبت کنید. در برخی موارد، اگر دندان کج یا ناهموار باشد، ممکن است لازم باشد قبل از اینکه دندانپزشک بتواند روکش ها را ببندد، دندان هایتان تصحیح شوند.
دندانپزشک شما معمولاً در این مرحله از عکس با اشعه ایکس استفاده می کند تا وضعیت سلامتی دندان شما را ارزیابی کند. آنها به دنبال علائم پوسیدگی دندان، بیماری لثه یا نیاز به درمان ریشه می باشند. اگر هر یک از این شرایط را داشته باشید، ممکن است کاندیدای روکش نباشید.
برای به دست آوردن اندازه دقیق روکش های خود، در قرار ملاقات بعدی، دندانپزشک قالب دندان های شما را می گیرد. سپس این قالب برای ایجاد روکش های شما به آزمایشگاه فرستاده می شود.
روکش ها چگونه روی دندان قرار می گیرند؟
دندانپزشک تناسب، شکل و رنگ آمیزی روکش ها را ارزیابی می کند تا مطمئن شود آنها برای شما مناسب هستند. سپس، دندانپزشک دندان های شما را کاملاً تمیز می کند. این موضوع مهم است زیرا باعث می شود باکتری ها در زیر روکش گیر نیافتند و باعث پوسیدگی آن شوند. پس از انجام این کار، آنها از ابزار های مخصوص برای ایجاد یک بافت خشن تر روی هر دندان که قرار است لمینت روی آن قرار گیرد، استفاده می کنند. این کار باعث می شود چسباندن لمینت به دندان راحت تر باشد.
سپس دندانپزشک از نوعی سیمان دندان برای اتصال روکش به دندان استفاده می کند. آنها از نور ماوراء بنفش برای سفت شدن سریع این سیمان استفاده می کنند و به محض اینکه از مطب خارج شوید، لبخند جدید شما آماده است!
نحوه مراقبت از روکش های دندانی
بر خلاف سایر روش های دندانپزشکی، روند بهبودی زمان طولانی نمی برد. هنگامی که روکش ها سیمان شدند و اثر هرگونه ماده بی حسی از بین رفت، می توانید مانند همیشه بخورید و بجوید.
در برخی موارد، بلافاصله پس از اعمال روکش، ممکن است متوجه شوید که آنها کمی خشن هستند. این لکه های خشن (معمولاً از سیمان اضافی که می تواند به روکش چسبیده شده باشد) بعد از چند روز از خوردن و مسواک زدن نرمال می شوند.
اگر اینگونه نباشند، دندانپزشک شما می تواند آنها را صاف کند.
روکش پرسلن سنتی معمولاً بین ۱۰ تا ۱۵ سال عمر دارد و روکش های جدید حدود ۵ تا ۷ سال عمر می کنند. پیشگیری از اقدامات احتیاطی خاص می تواند به شما اطمینان دهد که لمینت هایتان بیشترین طول عمر را خواهند داشت.
این موارد احتیاطی عبارتند از:
– پرهیز از جویدن اجسام سخت مانند قلم، یخ یا
ناخن های انگشتان.
– هرگز از دندان های خود برای باز کردن بسته های
بسته بندی استفاده نکنید.
– سعی کنید با دندان های جلوی خود جویدن نداشته
باشید. فقط با دندان های پشت خود غذاهای سفت را بجوید.
– اگر ورزش می کنید، باید یک محافظ دهان بپوشید.

برای مشاهده و دانلود نسخه کامل ماهنامه کلیک کنید.

گردآوری : دکتر محمد علی عالمی

© کلیه حقوق نزد www.tandorosti.news محفوظ است .ماهنامه سلامت و تندرستی