وبا، پیشگیری و درمان

 عفونت روده ای که با اسهال شدید مشخص می شود. انواع خفیف، بی علامت یا شدید دارد که می تواند منجر به بی آبی و مرگ در عرض چندین ساعت شروع بیماری شود. راه انتقال آن مدفوعی دهانی است یعنی فرد از طریق مواد غذایی یا آب آلوده به ترشحات دهانی یا مدفوع بیمار مبتلا می شود. مسافران باید در مورد راههای انتقال بیماری اطلاعات کافی داشته باشند. در نهایت، تشخیص بیماری اهمیت ندارد. ارجحیت در درمان هرگونه اسهال آبکی، جایگزینی مایعات و الکترولیت های از دست رفته و دادن یک آنتی بیوتیک مناسب در صورت لزوم است. وبا بیماری باستانی با دوره هایی از عودهای فاجعه بار است.
هم اکنون در جوامع پیشرفته بندرت دیده می شود. عودها در کشورهایی که اخیرا دچار جنگ بوده اند و آب و غذا با عامل بیماری در مناطق شلوغ وبا بهداشت پایین آلوده شده اند دیده می شود. همه انواع میکروب وبا علایم بالینی یکسانی ایجاد می کنند که ناشی از تولید سمی توسط باکتری است که باعث ترشح آب و املاح به داخل روده باریک می شود. استفاده از آنتی اسیدها، مثل رانی تیدین، آنتی هیستامین ها و داروهایی مانند امپرازول جراحی معده، عفونت معده با هلکیو باکترپیلوری شوک ناشی از کمبود در بدن ناشایع نیست وبا دو منبع عمده دارد: آب و انسان. وبا بندرت حیوانات جدا شده و آنها نقشی در انتقال بیماری ندارند. در برخی فصول بدلیل تغییر دمای آب و احتمال ایجاد سیل احتمال وبا بیشتر است.
سوء تغذیه و گروه خونیO نیز زمینه را فراهم می کنند. بیماری در با لغین شیوع کمتری نسبت به اطفال دارد. زیرا احتمال ابتلای قلبی و ایمن شدن در بالغین بیشتر است. شیوع بیماری با مصرف آب شهری در آنها کمتر است و انتقال پادتن از شیرها در به کودک نیز وجود دارد. درصورت عدم تامین مایعات از دست رفته در بیمار خطر مرگ50% می رسد. مرگ در مادران باردار و کودکان شیوع بیشتری دارد. آموزش در پشیگیری از بیماری نقش حیاتی دارد. منبع وبا در طبیعت ترشحات انسان و شایعترین چرخه عفونت در آب است. کنترل بیماری باید روی جدا نگهداشتن ترشحات انسان از آب تمرکز کند. آموزش باید در زمینه استریل کردن آب و شستن صحیح دستها باشد.
درمان:
دادن مایعات وریدی به بالغین و کودکان است. چک کردن حال عمومی بیمار و نبض بیمار در طول مایع درمانی لازم است.
در بی آبی خفیف می توان به بیمار محلول “او ار اس” داد.
“او ار اس” خانگی را می توان با6 قاشق چایخوری شکر و نصف قاشق چایخوری نمک در یک لیتر آب تهیه کرد.
نصف فنجان آب پرتقال یا کمی موز که شده تامین کننده پتاسیم از دست رفته بدن است.
اگر بیمار هنوز اسهال دارد یا تقاضای “او ار اس” بیشتری دارد می تواند استفاده کند. در بی آبی شدید بیماران بزرگتر از 2 سال درمان آنتی بیوتیکی نیز شروع می شود. که اولین قرص4تا6 ساعت بعد از شروع درمان کم آبی و وقتی که استفراغ قطع شود داده می شود.
آنتی بیوتیک3 تا 5 روز داده می شود.
واکسن وبا در کشورهای پیشرفته برای مسافرانی که قصد سفر به مناطق آلوده را دارند موجود می باشد.بیماریها:
باتوجه به اینکه سبزیجات آلوده به میکروبها و تخم انگل می تواند زمینه لبتلا به انواع بیماریهای انگلی روده ای واسهالی مانند اسهال خونی، حصبه، شبه حصبه، وبا، ژیاردیازیس، آمیبازیس، کرمهای روده ای و… را فراهم آورند اما سالم سازی سبزیجات بسیار مورد توجه می باشد. جهت پیشگیری از بیماری های گوارشی ناشی از مصرف سبزیجات، سالاد ها و انواع سبزیهای خام در اماکن عمومی و غیر مطمئن مواد غذایی خودداری شود.
نکاتی در مورد خرید و نگهداری:
بهتر است سبزی به شکل تازه و فله ای از مراکز مورد تایید یا بسته بندی شده در مراکز مطمئن مورد تایید مراجع ذیصلاح که نکات بهداشتی را در تهیه و بسته بندی رعایت نموده اند تهیه گردد. سعی کنید از سبزیجاتی که به طور نارس چیده شده وبه طور مصنوعی می رسد استفاده نکنید. سبزیجاتی که به طور طبیعی می رسد برای استفاده مناسب می باشد برای حمل سبزی از پلاستیک رنگ روشن یا پاکت کاغذی استفاده کنید. استفاده از پلاستیک مشکی و روزنامه به دلیل جذب سرب نوشته های روزنامه و ایجاد آلودگی بیشتر در سبزیجات توصیه نمی شود.
چهار عامل عمده سبب تخریب مواد مغذی سبزیجات می شوند:
نور- حرارت- آب و هوا
نکته مهم: مدت زمان ماندگاری سبزی ضدعفونی شده در یخچال 3 تا 4 روز می باشد.
سالم سازی سبزیجات شامل مراحل ذیل می باشد:
الف) پاکسازی:
سبزی را خوب پاک کرده- گل و لای آن را جدا نموده و سپس سبزی داخل آب سرد خیسانده و با آب سالم و سرد شستشو دهید تا ممواد زاید برطرف گردد.
ب) انگل زدایی:
سبزی شسته شده را به مدت5 دقیقه درظرف محتوی 3 تا 5 قطره مایع ظرفشویی به ازای هر لیتر آب سالم مصرفی قرارداده سپس سبزی را از روی کفاب جمع آوری نموده و مجدد با آب سالم شستشو داده تا تخم انگل و باقیمانده مایع ظرفشویی جدا شود.
پ)گندزدایی:
یک(1) گرم پودر پرکلرین 70%(معادل نصف قاشق چای خوری) را در یک ظرف 5 لیتری آب کاملا حل نموده و سبزی انگل زدایی شده را به مدت5 دقیقه در محلول نگهداری تا میکروبهای موجود از بین برود یا از ماده ضدعفونی کننده سبزیجات استاندارد، براساس دستورالعمل مصرف آن استفاده شود.
ت)شستشوی(آب کشی)نهایی:
شستشوی نهایی با آب سالم بمنظور جدا کردن کلر باقیمانده از سبزی است. ضروری است مواد ضد عفونی کننده احتمالی موجود در سبزیجات با آب سالم و تحت فشار شستشو شود.
*کاهو بهتر است برگ برگ شود سپس شستشو شود.
*انواع نمک طعام(ید دار و بدون ید) به هیچ وجه در ضد عفونی سبزیجات موثر نیست.
البته روشهای دیگری هم برای شستشو و ضدعفونی سبزیجات وجود دارد از جمله ضد عفونی با سرکه و آب لیمو.

 

دکتر سارا فاضلی

طراحی سایت

Powered by keepvid themefull earn money