گوشت شترمرغ و خواص آن

گوشت شترمرغ و خواص آن

گوشت شترمرغ و خواص آن

شترمرغ بزرگترین پرنده زنده جهان و بومی آفریقا است که توانایی پرواز ندارد، اما با کمک پاهای بلندش با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت می دود.
وزن پرنده بالغ حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلوگرم می باشد. گوشت شتر مرغ طعمی شبیه گوشت گوساله دارد، زیرا بافت چربی آن خارج از ماهیچه ها ذخیره می شود و به راحتی قابل جداسازی می باشد.
گوشت این پرنده در گروه گوشت های قرمز طبقه بندی می شود اما جزء سالم ترین گوشت های کم چرب با ارزش غذایی بسیار بالا به حساب می آید، زیرا ۶۶ درصد از گوشت گاو و ۵۰ درصد از مرغ، چربی کمتری دارد.
مقدار کالری حاصل از مصرف ۱۰۰ گرم گوشت شتر مرغ نزدیک به گوشت مرغ و بوقلمون است (۱۴۰ تا ۱۴۵ کیلو کالری) در حالی‌که همین مقدار گوشت گاو حدود ۲۴۰ کیلو کالری انرژی تولید می کند.
فواید گوشت شتر مرغ :
– پروتئین بالایی دارد و منبعی از ویتامین های گروه B به حساب می آید. به همین دلیل برای ساخت ماهیچه ها و افزایش توده عضلانی برای نوجوانان در سنین رشد، ورزشکاران و بیماران در طی دوران نقاهت بسیار مفید است.
– ویتامین E (که آنتی اکسیدان طبیعی است)، منیزیم و روی موجود در آن برای بیماران عصبی، آلزایمر، جلوگیری از عفونت ها، سرطان ها و عملکرد مناسب تیروئید نقش موثری دارد.
– اسیدهای چرب غیر اشباع و اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در گوشت شتر مرغ در کاهش بیماری های قلبی و عروقی و جلوگیری از لخته شدن خون مفید است.
– آهن بالای موجود در آن که حدود ۹۰ درصد نیاز روزانه یک فرد بالغ را تأمین می کند برای افراد کم خون و زنان باردار بسیار مناسب می باشد.
– به علت چربی و کالری کمی که دارد موجب اضافه وزن نمی شود.
– به دلیل قند خیلی کمی که دارد برای بیماران دیابتی و قلبی مفید است.
– خوردن روغن پیه آن برای تکلم کودکان و رفع سردی بدن موثر است.
– گوشت شترمرغ کاهش دهنده استرس می باشد.
– از نظر طب سنتی طبیعتی گرم و خشک داشته و برای درمان درد مفاصل، سیاتیک، نقرس، استسقاء (نیاز شدید بدن به آب) و خواب رفتن اعضای بدن توصیه می شود.
همچنین حامیان محیط زیست پرورش شترمرغ را به جای گاو به علت تولید گاز متان کمتر توصیه می کنند.
موارد منع مصرف گوشت شترمرغ :
– افرادی که سیستم گوارشی ضعیفی دارند بهتر است از مصرف گوشت شترمرغ پرهیز و یا در طول سال از این گوشت مصرف کمی داشته باشند، زیرا گوشت شترمرغ غلیظ و دیر هضم است.
– افرادی که گرم مزاج هستند بهتر است از این گوشت کمتر مصرف کنند.
مصرف آن همراه با مُصلحات اصلی (سرکه و روغن) می‌تواند هضم آن را راحت‌تر و عوارض آن را هم برطرف سازد.

برای مشاهده و دانلود نسخه کامل ماهنامه کلیک کنید.

گردآوری : سعیده سالک- کارشناس تغذیه

طراحی سایت

Powered by keepvid themefull earn money