4 نکته برتر برای مقابله با اضطراب اجتماعی

4 نکته برتر برای مقابله با اضطراب اجتماعی

4نکته برتر برای مقابله با اضطراب اجتماعی

ميليون ها نفر در سراسر جهان علائم اضطراب را در موقعيتي اجتماعي تجربه مي کنند در اين بخش ویژه, ما نکات و ترفند هايي در مورد چگونگي کنار آمدن با اضطراب اجتماعي ارائه مي دهيم تا زندگي شما ساده تر و واقعي تر شود.
انجمن اضطراب و افسردگي آمريکا (ADAA) نشان مي دهد که حدود 40 ميليون بزرگسال در ايالات متحده هر ساله نوعي اضطراب را تجربه مي کنند. از اين تعداد حدود 15 ميليون نفر اضطراب اجتماعي دارند که ترس شديد از قضاوت يا رد ديگران در يک بستر اجتماعي را نشان مي دهد.
يک ترس شديد از قرار گرفتن در شرايطي که من کسي را نمي شناسم، از قضاوت ديگران نگران هستم، براي مثال: من نگران هستم که مردم ممکن است مرا غير صميمي و کناره گير بدانند. اين باعث مي شود احساس کنم بيرون بروم و با کسي صحبت کنم. من هميشه ترجيح مي دهم در خانه بمانم و روي مبل حلقه بزنم يا کارهاي مربوط به خانه خود را از ديگران مخفي کنم و با اين کار حواسم را از هر نياز اجتماعي پرت کنم. براي برخي افراد مقابله با اضطراب اجتماعي به معناي دوري از انواع رويدادهاي اجتماعي، از جمله مواردي است که به طور معمول مي تواند سرگرمي و شادي باشد، مانند مهماني ها يا مراسم فارغ التحصيلي. اضطراب اجتماعي باعث ميشود احساس کنم که من تنها کسي هستم که در آن راه رنج مي برم و افراد ديگر با بيرون رفتن و خوش گذراندن در کنار يکديگر احساس خوبي دارند. اين احساس را به من مي دهد که هيچ کس مرا دوست ندارد، پس چرا آنها بخواهند که با من صحبت کنند؟ وقتي آنها با من صحبت مي کنند من هميشه اين احساس را دارم که آنها سعي ميکنند عذري پيدا کنند تا از من فرار کنند و با کس ديگري صحبت کنند.
1- از راهکارهاي مقابله منفي خودداري کنيد
حالات منفي عاطفي و رواني مرتبط با اضطراب اجتماعي مي تواند منجر به علائم فيزيولوژيکي شود که اضطراب فرد را بدتر ميکند و منجر به انزواي بيشتر مي شود. به گفته فردي که دچار اين معضل بود اضطراب اجتماعي او باعث مي شود نه فقط احساسات دروني اش را تحت تاثير قرار دهد بلکه باعث لرزيدن صدا و توقف مغزم از اينکه بتوانم درست فکر کنم نيز مي شود. همچنين احساسات جسمي مرا نيز تحت الشعاع قرار مي دهد شامل ناراحتي معده، از بين رفتن اشتها، تعريق دست ها و سفتي عضلات بسياري از افراد هنگام يافتن خود در يک وضعيت اجتماعي غير قابل اجتناب از قبيل يک رويداد اداري، سعي مي کنند علائم اضطراب اجتماعي خود را از طريق راهکارهاي مقابله منفي پاک کنند.
گرچه ممکن است اين راهکارها پادزهري در برابر نگراني هاي اجباري به نظر برسد، اما اين راهکارها موقتي هستند. فردي که علائم اضطراب اجتماعي را با موفقيت مورد بررسي قرار داده است به ما گفت که علاوه بر درمان شناختي رفتاري و دارو، داشتن سبک زندگي سالم نيز کمک کرده است. وي گفت من ميدانم که اگر کارهاي زير را انجام دهم اضطرابم بهتر خواهد شد: کارهاي مانند ورزش منظم، غذاي خوب و انجام کارهايي که از آن لذت مي بريد.
2- با ترس خود روبرو شويد، از آنها پنهان نشويد
يکي از اقدامات ديگر براي افرادي که دچار اضطراب اجتماعي مي شوند جلوگيري از درگيري در موقعيتهاي اجتماعي با چک کردن رسانه هاي اجتماعي يا انجام ساير فعاليت ها در تلفنهاي هوشمند خود است. مطالعه اي در سال 2017 نشان داد که از 182 کاربر جوان بزرگسال تلفن هاي هوشمند، کساني که اعتراف کردهاند معتاد به فناوري هستند همچنين نشانگر هاي بالقوه اضطراب اجتماعي از جمله انزوا و عزت نفس پايين را نشان مي دهند.
3- افکار خود را از نو تغيير دهيد
يکي ديگر از راهبردهاي مقابله اي براي اضطراب اجتماعي و ديگر اشکال آن اين است که سعي کنيد درک خود را از استرس هايي که تجربه مي کنيد تغيير دهيد.به عنوان مثال در يک سناريوي اضطراب اجتماعي افراد فکر مي کنند؛ مگر من واقعا در مهماني با افرادي که نمي شناسم شرکت مي کنم؟ اما من يک فرد خنده دار و جالب براي سرگرمي هاي زيادي هستم، بنابراين قطعاً من چيزي براي گفتگو با ديگران پيدا خواهم کرد.
متخصصان پيشنهاد ميکنند براي روشن کردن کامل جدول روي افکار منفي، فرد بايد ترس خود را نه تنها با يک بلکه تا سه فکر مثبت تاييد کند.
4- کار خوبي را براي کسي انجام دهيد
يک راه خوب براي رد شدن از يک موقعيت اجتماعي اين است که با انجام کاري خوب براي شخص ديگر، خود را از تمام نگراني ها و افکار منفي منحرف کنيد. تحقيقات قبلي نشان داده است که مهرباني و محبت کردن مي تواند تاثير مثبتي بر خلق و خو داشته باشد. مطالعه اي در سال 2017 دريافت که انجام کارهاي خوب براي شخصي ديگر باعث فعال شدن ناحيه مغزي در ارتباط با چرخه انگيزه و پاداش مي شود.

گردآوری : مترجم : مریم محقق مشهدی
منبع : www.medicalnewstoday.com

طراحی سایت

Powered by keepvid themefull earn money